Pískomil Mongolský

30. listopadu 2010 v 12:23 | Miss.Kitýnk@ |  Ostatní věci

http://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/thumb/5/52/Gerbil.jpg/200px-Gerbil.jpg

Fotka z google.com

Chov

Pokud si chcete pořídit pískomila, měli byste koupit nejméně dva. I kdybyste se o jedince starali denně několik hodin, nevynahradili byste jeho chybějícího kamaráda. Je celkem nenáročný na chov, ale jejich mláďata se špatně umisťují. Při ochočování pískomilů si dávejte pozor, abyste ho nechytili za chocholatý konec ocasu, protože by vám mohl zůstat utrhnutý v ruce. Pískomilům se podobně jako např. ještěrkám při nebezpečí strhne kůže z konce ocásku. Zbyde špičatý krvavý konec ocásku, který uschne, odláme se a ocásek se zaoblí. Roztomilá chocholka na konci už však nedoroste.Pískomil bude mít potíže se skákáním.Ocas totiž funguje jako kormidlo.

Barvy

Mohou mít kožíšek v barvě černé, krémové, stříbrné, ale i zlatý, bílý nebo černobílý. Jediné původní zbarvení je tzv.aguti, ale jako domácí mazlíček se vyskytuje v mnoha dalších barevných varietách.

Zajímavosti

Pískomil může skákat až 50cm nad zem. Žije mírumilovně v rodiných svazcích, musí-li bránit své teritoritum dokáží neúprosně bojovat. Vyskytuje se ve skupinách s komplexní sociální strukturou a přísným hierarchickým uspořádáním. Rozvětvený systém nor hlubokých 150 cm až 5m.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 natalinka | Web | 25. dubna 2011 v 14:45 | Reagovat

SUPER blog,mrkni se na můj. ;-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.